Živača, Veliko jezero

Autor Poruka
mykymyky - Ribolov
Bezanija
Broj postova: 489
Reg. datum: 19.04.2012
Datum unosa: Nedelja 26.03.2017, 16:40, Naslov:

Konacno napunise jezero vodom, ali jos nisu upustili ribu....potrajace to izgleda jos neko vreme

Posaljite privatnu poruku

Blog

Beograd
Broj postova: 77
Reg. datum: 15.03.2014
Datum unosa: Nedelja 26.03.2017, 18:47, Naslov:

Ako su ga praznili, onda znaci da ipak nesto rade. Ili su ga praznili da ga skroz izlove. Mozda su ipak resili da se malo vise, nego prosle godine, posvete ribolovcima. Cuo sam od vlasnika jednog revira da je velika nestasica materijala za poribljavanje, jer su svi sad "navalili" da poribljavaju pa uzgojni ribnjaci ne mogu da izlove koliko je naruceno. Stoga im daju na kasisicu po 500-tinak kg. ribe. Mada je verovatno problem i u placanju.Cekaju da prodaju godisnje dozvole pa od tih para placaju ribu... Heheheh

Blog

mykymyky - Ribolov
Bezanija
Datum unosa: Nedelja 26.03.2017, 19:14, Naslov:

Praznili su pred zimu, ribu izlovili i prodali - a sada imaju teskoce da nabave "repromaterijal".... u ribnjak su ubacene samo matice, a nesto malo babuski, deverika i smidjeva je prezivelo zimu i izlov...bez ozbiljnijeg probljavanja od pecanja nista.... Osmeh

Blog

Beograd
Broj postova: 120
Reg. datum: 24.04.2012
Datum unosa: Utorak 28.03.2017, 16:08, Naslov:

JUCE UBACILI U JEZERO 5TONA SARANA TAKO KAZU TEZINE OD 1-5KG.JEZERO POCINJE SA RADOM 1.04.ISTA CENA ISTO RADNO VREME.OBZIROM NA VELICINU JEZERA PITANJE JE DA LI JE TO DOVOLJNA KOLICINA RIBE OBZIROM DA JE PRE TOGA IZLOVLJEN SAV SARAN.SAM CIN UBACIVANJA RIBE NIJE POTKREPLJEN BILO KAKVOM SLIKOM.BISTRO.

Blog

Beograd
Datum unosa: Utorak 28.03.2017, 16:16, Naslov:

TEZINE OD 1-3KG.ZA NEKI DAN PRAVI INFO OD MOG PRIJATELJA SA JEZERA.

Blog

Nova Pazova
Broj postova: 119
Reg. datum: 27.05.2010
Datum unosa: Utorak 28.03.2017, 19:42, Naslov:

Bravo za info, javi obavezno.

Blog

Nova Pazova
Broj postova: 119
Reg. datum: 27.05.2010
Datum unosa: Utorak 28.03.2017, 19:44, Naslov:

Bacite pogled na prvi post u ovoj temi, iz 2011. godine. Kakav bje to potencijal bio...

Blog

Beograd
Datum unosa: Sreda 29.03.2017, 21:50, Naslov:

Ako ozivi (i prezivi) Zivaca i ovaj forum ce preziveti!
Vec je malo veselije, a tek od vikenda sto ce biti...

Blog

Beograd
Datum unosa: Petak 31.03.2017, 11:11, Naslov:

Ovi na Zivaci jako brzo promenise nacin pecanja tako da je dnevna dozvola 700din.peca se sva bela riba i nosi a saran se vraca ostalo ostaje sve isto sto sam pre ovog napisao.Info na tel.063/7229132.

Blog

Beograd
Datum unosa: Ponedeljak 03.04.2017, 19:37, Naslov:

I? Je li neko bio na Zivaci za vikend? Kakvi su utisci? Radi li saran , babuska, cverglan..? Da li su nesto radili sa platformama ili se raspadaju i dalje?
Podelite vase utiske, majku mu, sa nama ubogima sto nisu mogli da idu na pecanje... Vrlo

Blog

mykymyky - Ribolov
Bezanija
Datum unosa: Utorak 04.04.2017, 19:34, Naslov:

Bio sam u nedelju, jedno 3-4 sata - desno na drvenim platformama. Na plovak i secerac naravno - ni da pipne...udarca nismo imali. Kasno smo dosli (oko 9), sve racunam radice najbolje oko podneva, ali sam se prevario....
Bilo je dosta naroda, jedan kolega mi rece da je dobio 3 sarana, a jednog sam licno video kako je izvadio sarana od 2-3 kg..Vecina je rekla da su babuske radile onako prosecno do 9.00, a da je posle sve stalo...
Platforme desno od restorana su u zapustenom stanju, ali vecim delom jos uvek upotrebljive....
Ovi sto su dobili sarane dobise ih mahom na bojle...
700 dinara nije mnogo za celodnevno zadovoljstvo, ali obzirom da se sarani moraju vracati - nesto mi nije privlacno...

Blog

Beograd
Datum unosa: Utorak 18.04.2017, 10:49, Naslov:

Bio sam juce na Zivaci (otvorio i zatvorio sezonu). Stanje isto kao i jesenas kad su je zatvorili-jako lose! Da se ne ponavljam, sve zapusteno, plaforme oronule, djubre od "pecarosa" razbacano oko mesta... Na mestima od 5 pa do iza 10 smrdi neka crkotina, koju kako kazu: ne mogu da pronadju. Iskreno, verovatno se ni ne trude. Jesenas je bar bio neki lep ambijent iako nije bilo ribe a sad ni ambijent vise nije lep. Kerustina bar 10-tak, koji se stalno penju na platformu i ljuljaju je, muvaju se oko stvari i zickaju, jadni, nesto `leba da pojedu. Cuvar (onaj omladinac) mi rece da nisu nista poribljavali, nego samo ono sto je preteklo od zimus, a preteklo je skoro nista. Bilo nas je mozda 10-tak i niko nije dobio sarana. Samo sitne babuske i to iskljucivo na crvice. Radila je na mahove: pola sata radi, pa dva sata nista,... Razumljivo, jer je vode jos uvek vrlo hladna. Neki hladan vetar, je pirkao ceo dan i taman kad sam poceo da se pakujem oko 16h, granulo sunce i krenula babuska malo intenzivnije. Ali crvica nestalo, a oprema vec spakovana. Bilans: jedna barska kornjaca velicine dlana na glistu, jedan zlatni karas i 6-7 babuskica juniorki na crvica.
Kornjaci sam jedva izvadio udicu, jer cim prinesem pean njenim ustima, ona uvuce glavu u oklop. Morao sam da joj krpom uhvatim i drzim glavu da bih joj izvadio udicu inace hoce i da ujede..
To bi bilo sve od mene, sa Zivace, za ovu sezonu...Zalosno!!!
Bistro Tuzna

Blog

mykymyky - Ribolov
Bezanija
Datum unosa: Petak 18.08.2017, 17:50, Naslov:

Pre neki dan na Zivaci : 2-3 pecarosa ispred restorana hvataju babuske, dlanare....
Pecanje je od 06-18.00, cena je 700 dinara, nose se samo babuske i cverglani - ostalo se vraca.....
Njih dvojica za jutro (do 10.00) uhvatili trecinu metalne cuvarke - srecno im bilo.....

Blog

Predhodna < 1..50515253

Caskanje

Samo za registrovane korisnike

Poslednje vesti

Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 61
Ukupno clanova: 5601
Zadnji clan: Michaelruple
Korisnicko ime:
Sifra:

Poslednjih 5 oglasa

Na prodaju štapovi za pecanje “ Trabucco Armadon” dvodelni, sa ...
Na prodaju elektronski signalizatori trzaja, potpuno ispravni i veoma ...
Limeni čamac, dužine 5,5 m, sređen, ofarban, nakon sređivanja malo ...
Na prodaju elektronski signalizatori trzaja, potpuno ispravni i veoma ...
Na prodaju štapovi za pecanje “ Trabucco Armadon” dvodelni, sa ...
Koliko često pecate?