Živača, Veliko jezero

Autor Poruka
Shoga - Ribolov
Beograd
Broj postova: 271
Reg. datum: 23.04.2011
Datum unosa: Utorak 05.07.2016, 09:42, Naslov:

Postignut je rekord u cverglanima.....svaka cast Vrlo

Posaljite privatnu poruku

Blog

mykymyky - Ribolov
Bezanija
Broj postova: 486
Reg. datum: 19.04.2012
Datum unosa: Utorak 05.07.2016, 16:42, Naslov:

Da vidis sta cu tek da im uradim za vikend.... Osmeh

Blog

Beograd
Broj postova: 77
Reg. datum: 15.03.2014
Datum unosa: Nedelja 10.07.2016, 10:43, Naslov:

E evo i mene, ucutao sam se posto sam planirao da idem sad za vikend. Idem retko ali su mi zato izvestaji opsirni. Bili smo juce sin i ja na platformi 6 desno od stale. Ulov dva manja sarana ( 1kg i 0,5 kg), 30 tak babuskica i 4 cverglana. Na plovak smo pecali samo na hleb a dubinku stari kukuruz sa ukusom meda i probali bojle jagoda/riba i tutifruti. Secerac smo zaboravili.
Babauska je radila ceo dan, osim kad se naoblacilo. A saran tacno kako je mykymyky rekao oko 11h. Tj. sva cetiri udarca su bila oko 11h. Dva nismo realizovali, jer smo se zamlacivali sa ulovljenim saranom, sakom, suncobranom koji je pao od vetra, .. pa su nas iznenadili.Cuvar je pozvao sve pecarose koji su juce bili na gratis riblju corbu od 12h. Moj sin nije hteo, pa onda nisam isao ni ja...A verujem da je sigurno bila bolja od one moje sa sporeta.
Sve u svemu nije lose, ali za razliku od prosle godine brdo djubreta na svakom mestu pa i u vodi oko platformi.Skoro pa kao da sam na Savi. Kada sam dao primedbu cuvaru, rekao je da su cistili pre pet dana... Ako bi stavili kante na svakih 4 do 5 mesta, kladim se da bi vecina tih koji su ostavili djubre oko mesta za pecanje, ubacili u kante. Ovako samo mi retki nosimo kesu sa djubretom skroz tamo do restorana. Ne opravdavam te koji su ostavili, ali bi i korisnik jezera to mogao da ocisti sa jednim radnikom za par sati. Pa nije ta hiljadarka sto platis samo za pecanje nego i za ambijent, valjda?? I ne znam sto su uklonili sve one platforme levo od crpne stanice?
Cini mi se da je zakupac revira posustao sa idejama ili mu je ovo neka prelazna godina, pa ce dogodine sve lepo da sredi... Nadam se ovo drugo!
Bistro

Blog

mykymyky - Ribolov
Bezanija

mykymyky - Ribolov
Bezanija

mykymyky - Ribolov
Bezanija

mykymyky - Ribolov
Bezanija

mykymyky - Ribolov
Bezanija

mykymyky - Ribolov
Bezanija
Datum unosa: Sreda 13.07.2016, 15:20, Naslov:

Prolog vikenda proveo sam dva dana na platformama desno od restorana.
Dobio sam jednog sarana od 2 kg, jedan pobegao u trsku i 50-tak babuski. Cverglani su dosadjivali ali u talasima,
Sve u svemu relativno malo udaraca za toliko vreme na vodi....
Pecali smo iskljucivo na secerac i Cuk, na plovak.

Blog

Beograd
Datum unosa: Sreda 13.07.2016, 19:11, Naslov:

Blog

Beograd
Datum unosa: Sreda 13.07.2016, 19:17, Naslov:

E, sad meni ode "brzi odgovor" a ne ovaj obican. Da bih izbegao cverglane, ja sam vezao olovo na osnovni najlon a udicu iznad olova, kao parangal. Tako mi mamc nije bio na dnu vec 30-tak cm. iznad, sto je moooozda, ali samo moooozda malo odvratilo cverglane.

Bistro

Blog

mykymyky - Ribolov
Bezanija
Datum unosa: Utorak 19.07.2016, 09:22, Naslov:

Juce sam prvi put izasao popodne na Zivacu.
Rezultat: 100 cverglana i dve babuske, naravno sve na
plovak i secerac.
Kolege do nas su imale par sarancica od 500 gr. do 1 kg, sve na stari sirovi kukuruz.
Posle 5-6 sati pecanja smo odustali od daljeg smaranja....moyda iza ponoci radi bolje ??

Blog

mykymyky - Ribolov
Bezanija
Datum unosa: Utorak 19.07.2016, 09:22, Naslov:

Juce sam prvi put izasao popodne na Zivacu.
Rezultat: 100 cverglana i dve babuske, naravno sve na
plovak i secerac.
Kolege do nas su imale par sarancica od 500 gr. do 1 kg, sve na stari sirovi kukuruz.
Posle 5-6 sati pecanja smo odustali od daljeg smaranja....mozda iza ponoci radi bolje ??

Blog

Beograd
Broj postova: 120
Reg. datum: 24.04.2012
Datum unosa: Petak 22.07.2016, 16:33, Naslov:

Zivaca danas platforma br.4desno 2sarana od 500gr i jedna babuska kao dlan.Pecarosa negde oko 15 i oni truba.Obisao sam sve razgovarao i popio pice sa cuvarem mojim prijateljem i mogu da kazem;LJUDI NE BACAJTE PARE ULUDO;..BISTRO.

Blog

mykymyky - Ribolov
Bezanija
Datum unosa: Subota 23.07.2016, 16:22, Naslov:

He, he, ja se danas namestih na isto mesto, da vidim sta cu da napravim, ali izgleda da nisi dobro hranio... Vrlo
Uhvatismo 15-tak babuski (ukupno 1 kg), tridesetak sarancica velicine srednjeg prsta i svu silu cverglana... imali smo samo jedan DOBAR udarac i vukli ga par metara, ali nam se otkacio - inace nista....
Pecali smo iskljucivo na plovak/secerac.
Obisao sam svih 20 platformi sa desne strane restorana/stala i zatekao desetak kolega.
Niko nije imao ni udarca, a kamo li sarana - osim onih sitnih i srednjih (ispod mere).
Na vodi smo bili od 05.30-11.30, a onda smo pobegli od vrucine....
Sve u svemu, mogu samo da potvrdim tvoj izvestaj.....

Blog

mykymyky - Ribolov
Bezanija
Datum unosa: Nedelja 24.07.2016, 10:03, Naslov:

Danas smo ponovo bili na platformama 5 i 6.
Od 05.30 - 11.00 uhvatismo 5 osrednjih babuski i svu silu cverglana....
Nijedan ozbiljniji udarac.
Sve ostale kolege su uhvatile 2 sarana.
Cak i neko ko je tvrdoglav kao ja mora ipak povremeno da se pokori cinjenicama.... Osmeh
Definitivno cemo pauzirati neko vreme..... Tuzna

Blog

mykymyky - Ribolov
Bezanija
Datum unosa: Ponedeljak 08.08.2016, 14:28, Naslov:

Open mi je progutao poruku Tuzna
Ljuta

Juce prepodne na platformama 14 i 15 :

Nijedan udarac, JEDNA babuska (kao saka), 30-tak mikrosarana i 50 cverglana....
Iako je vreme bilo lepo, bilo je svega desetak kolega - sa manje vise istim rezultatima kao kod nas.....

Blog

Shuster - Ribolov
Broj postova: 7
Reg. datum: 29.06.2012
Datum unosa: Ponedeljak 05.09.2016, 10:42, Naslov: RAZOCARANI

2012 godine, negde s`proleca nadjoh ovaj forum u potrazi za lepim terenima za pecanje. Zbog blizine gradu drugar i ja odlucimo da posetimo ovaj revir. Vec posle prvog dolaska bili smo kupljeni. Sve je bilo idealno i po nasim standardima i zeljama. Velika otvorena voda. Uredjena mesta za pecanje. Mir i tisina. Cuvari prijatni, korektni i uvek spremni da pomognu i izadju u susret. Dolazismo mi tako barem jednom mesecno, a nekada i dva puta. Nekada danju a nekada nocu. Sve u svemu perfektno. O ulovma necu pisati jer je to sve relativno a i mi nismo bas opsednuti time da moramo uloviti nesto. Bitnije nam je da mozemo pobeci iz grada i uzivati u prirodi. Ali, sve sto je lepo ima kraj....
Nase razocarenje pocinje 2015 godine. Kao i svake godine krecemo na vodu negde u Aprilu ili Maju, pa tako i te 2015. Tri puta smo bili i resili da trazimo novo mesto jer od CVERGLANA nije moglo da se zivi. Vadili smo ih i na Bojle, a da o drugim mamcima da i ne pisem. Sarana i Babuske nismo videli. Krenli smo u obilazak drugih terena po Srbiji.
Julu ove godine odlucimo da se vratimo na Zivacu u nadi da se situacija popravila. Kao i svaki put pozovem telefonom i rezervisem mesto a kad smo stigli mesto zauzeto....... Cuvar pobrkao loncice... dve rezervacije za isto mesto.... Smeste nas na dvojku desno jer se neko nije pojavio. Super... platforma se malo klima al moze. Lokvanj bar 2 metra ispred... ??? Ajde proci ce nekako. Imali smo 8 komada od 0,6 do 2.5 kg. Jedna Babuska i jedan Cverglan. Bilo je interesantno. 2 puta smo ulazili u vodu jer Sarana izvuci iz lokvanja ne mozes ako ne zagazis. Negde oko 17:30 pozovem cuvara da ga pitam da li je platforma zauzeta u nocnom terminu kako bi produzili pecanje jos neko vreme, bili smo spremni da platimo jos 2000 din a da ostanemo jos 2-3 sata. Bilo nam je bas super. Na nase veliko iznenadjenje cuvar kaze da nema nocnog pecanja ??????? Prijatelju, pa Juli je mesec, kad ce da bude nocno pecanje ako nece sad ???? Izvinjava se covek, kaze gazda nije tu pa nema nocnog pecanja. OK. Sta da se radi. Spakujemo se, sednemo sa njima u restoran, popijemo pivo, kafu, nude nas da jedemo corbu. Jedan stariji cuvar se ponudi da ostane duze zbog nas i da se vratimo na vodu. Zahvalismo mu se najiskrenije ali ponovno raspakovavanje ne dolazi u obzir.
U Cetvrtak pozovem da rezervisem mesto, slobodna 2, OK, vidimo se u nedelju. DVOJKA DESNO...lokvanj 4 metra ???? Kako da pecamo? Pozovem, "Prijatelju ovde ne moze da se peca od lokvanja, gde ima slobodno mesto a da nema lokvanja?" " Ima 1 levo, platforma do restorana i levo ima 3, 5, 6, .... ". Vratimo se do restorana, prosetamo i odlucimo se za 6. Nema platforme ali je dovoljno da mozemo da se smestimo nas dvoica. Vratim se po auto, udjem do mesta, izabacim stvari i stavim kafu. Posle izvesnog vremena eto ga cuvar " Molim te vrati auto" "Evo prijatelju, samo kafu da popijem, vidis da ni stapove nisam izvadio" Posrcem jos ta dva gutljaja kafe, sednem u kola i odem do maksija u Boljevcima da kupim jos neke sitnice. Vratim se i ostavim auto na parkingu kao i svaki put do tada. Posle izvesnog vremena pojavi se ekipa na 5. Krece muzika sa mobilog Ljuta , Na svakih sat vremena neko svrati da se malo isprica jer kako nema platforme i sedis maltene na putu zgodan si za razmenjivanje zivotnog iskustva... Ljuta Ljuta Ljuta . Razmaci su manji izmedju mesta i normalno je da dolazi do kacenja sa komsijama. Vadimo Babuske od 50g i uzivamo. Prvi saran u 12h. 1,3kg, a cverglana nema Cool oko 15h drugi, 0,7kg. Slikanje, poljubac pa natrag u vodu. Treci oko 17h, jos veci Vrlo 0.5kg. Opet slikanje pa u vodu. U 17:30h krecemo da se pakujemo i krenem po auto a cuvar ne dozvoljava, ako sam razumeo neda gazda. Isrpljen od sunca tri puta idem tamo vamo da prenesem sve a cuvar me pita gde mi je ulov???? Jbt ulov.. Teglim ko konj stvari tamo vamo a ti me pitas za ulov. Sto se nisi prosetao u toku dana da me obidjes, da vidis sta imam u cuvarici? Da mi treba saran otisao bi u ribarnicu i kupio ga nebi dosao ovde i dao ti 2000 da odnesem jednog sarana od 1,3 kg.
Da rezimiram.
Zivaca vise nije ni 10 deo onog sto je bila. Platforme su istrulile i ljuljau se, Lokvanj okovao mesta za pecanje, zabokrecina po povrsini vode, prljavo za medalju, autom ne mozes do mesta za pecanje a nas dvoica budale skupljamo djubre i koje nije nase. Sve u svemu...Zivaco ne vidis nas vise!

Blog

Novi Beograd
Broj postova: 53
Reg. datum: 25.11.2010

Novi Beograd
Broj postova: 53
Reg. datum: 25.11.2010

Predhodna < 1..484950515253> Sledeca

Caskanje

Samo za registrovane korisnike

Poslednje vesti

Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 85
Ukupno clanova: 4818
Zadnji clan: Moriinvep
Korisnicko ime:
Sifra:

Poslednjih 5 oglasa

Sea Doo 3D za ljubitelje ekstremnih sportova. Jedinstven model koji ...
Skuter za vodu Sea Doo RXT, 215ks, 1500 cc, 2005 godiste, bukvalno kao ...
Prodajem Dragon pole 5m stap takmicarac 5 sekcija od HR karbona, stap ...
cena 440 za 1kg .velicine 10,15,20,25,30,40,50,60,70,80,90,100,200gr ...
Sea Doo 3D za ljubitelje ekstremnih sportova, skuter za vodu marke Sea ...
Koliko često pecate?