Živača, Veliko jezero

Autor Poruka
sava.m - Ribolov
Beograd
Broj postova: 84
Reg. datum: 27.04.2010
Datum unosa: Subota 01.10.2011, 17:49, Naslov: Živača,Veliko jezero

Danas je otvoren još jedan revir u blizini Beograda...Pušten je komercijalni ribolov na Velikom jezeru na ribnjaku Živača u Boljevcima.Bili smo danas,i prvi utisci su sledeći....
Odmah ujutru nas je sačekao vlasnik revira...fin čovek,ozbiljan....i poželeo nam dobar ulov,jer smo bili PRVI koji su stigli...posle raspakivanja počelo je d are razdanjuje pa smo imali šta i da vidimo....voda ogromna i lepa,platforme nove,lepo raspoređene(možda malo uske)...rečeno nam je da će se dopumpati voda u jezero u toku sledećih 10-15 dana tako da će dubina kod platformi biti oko 2m,dno je muljevito tako da možda malo duži predvez nije na odmet....što se tiče ribljeg fonda....malo je reći da je jezero prepuno ribe...nikad se na ovom jezeru nije pecalo,služilo je samo za komercijalni izlov,šarana raznih veličina,ali svi su jaki i borbeni...što se tiče veličine istih..ima ih od 500gr pa do 15-20 kg...babuške ima u izobilju i ima je raznih veličina...nalete i one "kilašice"...u jezeru ima amura i tolstolobika,ali nismo imali tu sreću da naletimo na njih...ipak je jezero veliko preko 130 hektara...Što se cene tiče ona nije mala ( 1000 dinara),ali je dozvoljeno nošenje jednog šarana do 3kg i 3kg babuške(za one koji vole da nose ribu kući... Osmeh ) i što je najbitnije,mnogo lepo se peca...Znači,ko nije zabacio nije upecao šarana... Osmeh i da ne zaboravim...ne sme da se krade,a i čuvari su tu i stalno kontrolišu čuvarke...Planovi za budućnost...hmmm po onome što smo pričali sa vlasnikom nama deluje da je rešio da napravi ozbiljan revir za ribolov...Planirano je oko 100 platformi,sojenice koje će moći da se iznajmljuju na 24h,čamci za one koji vole da pecaju u trsci,poribljavanje sa krupnijim komadima soma i šarana....sve u svemu ako sve to uradi....teško da će imati konkurenciju u ovom delu Srema,a i ovi reviri u okolini Beograda dobiće veoma jaku konkurenciju...Evo i malo slika...

Posaljite privatnu poruku

Blog

sava.m - Ribolov
Beograd
Datum unosa: Subota 01.10.2011, 17:54, Naslov:

Slike su u albumu "Živača,Veliko jezero"

Blog

Shoga - Ribolov
Beograd
Broj postova: 276
Reg. datum: 23.04.2011
Datum unosa: Subota 01.10.2011, 18:46, Naslov:

To su vec lepe vesti i drago mi je da je otvoren jos jedan dobar revir ali moje misljenje je da je cena ipak previsoka i da ce to bitno uticati na posecenost. Svuda se cene krecu od najcesce 500 din pa do 700, eventualno i 800 ali 1000 je zaista mnogo. Bolje bi bilo da je revir u pravom smislu catch & release nego da se placa toliko da bi se nosilo jedno sarance i malo babuske. Izgleda da ce Zivaca biti jaka konkurencija samoj sebi.

Blog

sava.m - Ribolov
Beograd
Datum unosa: Subota 01.10.2011, 18:55, Naslov:

Čovek kaže da je nije zamislio kao C & R....ali da ima ribe i da radi non-stop ne može se osporiti...Ja sam mu rekao da je cena jaka,i on je rekao da će da vidi,pa se možda i koriguje...

Blog

zemun
Broj postova: 46
Reg. datum: 22.09.2011
Datum unosa: Subota 01.10.2011, 18:59, Naslov:

bez obzira na cenu koja jeste malo prevelika treba da vlada rezim uhvati i pusti jer samo na taj nacin ce se odrzati riblji fond...ako njih 100 danas odnese po 1 sarana od 3 kg kad ce neko uhvatiti nekog veceg sarana?

Blog

sava.m - Ribolov
Beograd
Datum unosa: Subota 01.10.2011, 19:04, Naslov:

Sve ja to znam,i naravno slažem se sa time....ali ...čovek je kupio ribnjak,tj ribarsko gazdinstvo...i ima sopstveno mrestilište i uzgajalište...inače nije ribolovac nego lovac,a u navedenom stanju pri kupovini jezera je navedeno da ima 38 VAGONA ribe u jezeru...Osmeh

Blog

zemun
Datum unosa: Subota 01.10.2011, 19:09, Naslov:

svaka cast sve je to lepo samo treba to bogatstvo sacuvati maksimalno. Vrlo

Blog

sava.m - Ribolov
Beograd
Datum unosa: Subota 01.10.2011, 19:11, Naslov:

...kažem ti...meni je delovao maximalno ozbiljno...osim toga čovek je lovac,a oni znaju kako se čuva priroda i prirodni resursi...

Blog

zemun
Datum unosa: Subota 01.10.2011, 19:19, Naslov:

daj Boze VrloD pa se vidimo na vodi ako Bog da Vrlo

Blog

Shoga - Ribolov
Beograd
Broj postova: 276
Reg. datum: 23.04.2011
Datum unosa: Subota 01.10.2011, 19:28, Naslov:

Bilo bi lepo da se cena koriguje bar za 300 din. Ostali utisci su pozitivni i rado bi isao tamo jer zivim u blizini tj. u Jakovu. Videcu neki dan da odem

Blog

zemun
Datum unosa: Subota 01.10.2011, 19:49, Naslov:

Shoga slazem se sa tobom potpuno,bistro i javi sta je bilo Vrlo

Blog

Moderator
vladimir - Ribolov
Beograd
Broj postova: 1940
Reg. datum: 14.01.2009
Datum unosa: Nedelja 02.10.2011, 20:02, Naslov:

Blog

Moderator
vladimir - Ribolov
Beograd
Datum unosa: Nedelja 02.10.2011, 20:05, Naslov:

1. Zivaca, Veliko jezero
2. Reka Sava
3. Zivaca, Malo jezero

cisto da se stekne utisak o kolikoj vodi se radi?

jedina primedba je cena, jer sigurno necu ici, ni da je 700 din, prejako je za vodu koja tek pocinje da poziva pecarose ,kad koriguju cenu eto me, ne nosim ribu pa mi cena od 700 dodje jaka recimo u odnosu na miku alas, to mu dodje nesto sad ko joca lake Osmeh

Blog

bgd
Broj postova: 1144
Reg. datum: 19.06.2010
Datum unosa: Ponedeljak 03.10.2011, 09:37, Naslov:

NOVA VODA I SVE JE LEPO U POCETKU VIDECEMO KADA SE RIBA IZBOCKA I KADA NE BUDE OVAKO KAO U ALISI U ZEMLJI CUDA...

Blog

Moderator
vladimir - Ribolov
Beograd
Datum unosa: Ponedeljak 03.10.2011, 20:32, Naslov:

zanima me kako ce resiti problem pecanja po kishi? cini mi se da nema asfalta.. Tuzna

Blog

Zemun
Broj postova: 10
Reg. datum: 15.10.2009
Datum unosa: Cetvrtak 06.10.2011, 16:12, Naslov:

HaHahahaha Nije mi dao ribarski djavo mira pa odlucih da zrtvujem hiljagarku, evo izvestaja.Od Zemuna do jezera ima 26km, na izlasku iz Jakova ima velika rupa na putu pa ko ide kolima da obrati paznju.Prilaz do jezera je jako strm, sve sami siljati kamen, pazite na gume. Parking jedva da je uredjen, pun siblja i granja.Jezero fantasticno, covek da odmori dusu.Za sada ima 15 platformi aili je izgradnja ostalih u toku.Od danas vaze nova pravila, sva ulovljena riba tezine preko 3kg. placa se 120 din. po kilogramu do tezine od 5kg. vazi i za sarana.Pecao sam na platformi br.8, jezero je uglavnom plitko mada se neprestano puni.Dosao sam oko 10 sati, u periodu do 13 sati imao sam 6 udaraca, uspeo sam da izvadim 2 sarana tezine oko 3kg. ostalo su bila kidanja,jer se sarko odmah zavuce u sevar.I ostale kolege su imali sarane slicne tezine,platforme su skoro 2m iznad vode pa treba meredov sa dugackom drskom i dobar saranski pribor a ne kao ja sa najlonom 0,25 i udicom trabuco br.6. Ukratko teren je veoma lep, cena dozvole prevelika, ali ko voli da svakih pola sata ima na stapu sarance od tri kila neka dodje svakako.Pozdrav i bistro vam bilo.

Blog

BEOGRAD
Broj postova: 83
Reg. datum: 24.02.2010
Datum unosa: Cetvrtak 06.10.2011, 18:31, Naslov:

Jel' sarana jurite na kukuruz (obzirom da do sada nije pecan) ili hoce da "proba" i boilu ? I ima li guzve , obzirom na cenu ? Ovo pitam zbog toga sto su skoro sve kolege sa kojima sam pricao , rekle da ih ovaj revir nece videti , jer je dnevna dozvola PREVISOKA !
BISTRO svima !

Blog

Zemun
Broj postova: 10
Reg. datum: 15.10.2009
Datum unosa: Cetvrtak 06.10.2011, 21:10, Naslov:

Vrlo Ja sam koristio kukuruz secerac a i kolege oko mene su imale teglice sa kukuruzom, nisam primetio nikog ko peca na boile.Voda je na 20-tak metara od obaleplitka, nema ni dva metra.Video sam samo dvoje kolega koji su opremljeni bas onako sa profesionalnom saranskom opremom, valjda se to zove pod i elektronskim signalizatorima, ovi ostali su bili, ako smem tako da kazem saranski amateri koji nemaju kvalitetnu opremu, no i oni su imali puno udaraca. Cena dozvole je stvarno veliki problem, jer vecina od nas ide radi uzivanja a ne da se navatamo sarana,,troskovi uredjenja su sigurno veliki ali na ovaj nacin se odbijaju musterije ako smem tako da kazem.Pozdrav.

Blog

BEOGRAD
Datum unosa: Cetvrtak 06.10.2011, 22:00, Naslov:

Hvala na informaciji ! I ja sam mislio da ce da radi lepo na secerac , posto su ih u ribnjaku , dok nije imao ovu namenu , hranili samo kukuruzom pa je navikao . Wink

Blog

BEOGRAD
Datum unosa: Petak 07.10.2011, 11:06, Naslov:

Nije mi dao djavo mira nocas , pa sam jutros otisao da vidim ovaj revir ! Stigao sam na vodu oko 6:00 i do 11:30 sam imao dvanaest,trinaest sarana ! Svu ribu sam dobio na boile ! Cim sam video da na njih radi , vec oko 7:00 sam izbacio kukuruz iz ponude ! Oba pontona sa kojima sam se granicio nisu imala ni ribu na kukuruz . I oni su se kasnije prebacili na boile i onda su krenuli sa vadjenjem . Inace , riba je jaaaaako sitna ( BRAVO za Milancheta koji mi je to i nagovestio , jer kako on rece , to je bio ribnjak za izlov ) ! Najveci saran koga sam uhvatio bio je izmedju dva i tri kg ! Jos jedna primedba sa moje strane ... Pontoni su visoki preko metar , a dubina ispod njih je jedva dvadesetak cm , pa kad sarana vracate u vodu , ako se dobro ne saginjete svaki put , on upada sa te visine pravo u mulj !?! Mnoga riba ce tako uginuti !!! Mada rekose cuvari da se jezero puni svakodnevno vodom i da ce dubina biti veca !
Sve u svemu , dozvola skupa , riba radi nenormalno i kako stoje stvari ... jos malo pa ce se morati dolaziti u 5:00 da bi se zauzelo mesto . Platformi je jos uvek malo , a vesti se brzo sire !
Bistro svima !

Blog

1234..53> Sledeca

Caskanje

Samo za registrovane korisnike

Poslednje vesti

Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 93
Ukupno clanova: 5612
Zadnji clan: Darrickfoody
Korisnicko ime:
Sifra:

Poslednjih 5 oglasa

Na prodaju štapovi za pecanje “ Trabucco Armadon” dvodelni, sa ...
Na prodaju elektronski signalizatori trzaja, potpuno ispravni i veoma ...
Limeni čamac, dužine 5,5 m, sređen, ofarban, nakon sređivanja malo ...
Na prodaju elektronski signalizatori trzaja, potpuno ispravni i veoma ...
Na prodaju štapovi za pecanje “ Trabucco Armadon” dvodelni, sa ...
Koliko često pecate?