Mika Alas

Autor Poruka
Moderator
vladimir - Ribolov
Beograd
Broj postova: 1940
Reg. datum: 14.01.2009
Datum unosa: Ponedeljak 11.10.2010, 19:38, Naslov: mika alas

Kada je, danas, na žalost, već pokojni, Saša Popović počeo da stvara revir „Mika alas”, bio je to stari ribnjak površine od oko 300 ha. Kako se nalazi u beogradskom prigradskom naselju Krnjača, na oko deset kilometara od samog centra Beograda, do njega se lako dolazi, a u neposrednoj blizini bilo je dovoljno prostora za uređenje potrebnih površina i podizanje svih objekata. To ga čini idealnim mestom za početak savršene ribolovačke priče.

Posaljite privatnu poruku

Blog

Moderator
vladimir - Ribolov
Beograd
Datum unosa: Ponedeljak 11.10.2010, 19:46, Naslov:

Iz vodenog ogledala starog ribnjaka izdvojeno je manje jezero površine od oko šest hektara, na kojem su ubrzo zatim počeli zemljani pripremni radovi. Valjalo je ovaj lep komad zemlje i vode preurediti i privesti ga novoj nameni. Plan je bio da se na jezeru i oko njega podignu prateći sadržaji i ovo postane kvalitetna voda namenjena isključivo za komercijalni ribolov. Tako su počele da niču prve konture modernog šaranskog revira, koji je ribolovcima trebao da pruži svu komociju i kvalitetan ulov. Vremenom, ideja se uobličavala, a na vodi su ubrzo obezbeđenje sve ključne komponente za dobar šaranski ribolov, od logistike koja obezbeđuje komfor prilikom višednevnih takmičenja, do onoga što je ipak najvažnije na svakom reviru – ribljeg fonda. Redovnim poribljavanjem za relativno kratko vreme stvoren je zavidan fond šarana, amura, štuke i soma, pa kada je revir zvanično otvoren, 19. maja 2008. godine, počeli su da padaju i prvi značajniji ulovi. Najveći ulovljeni šaran težio je 18,5 kilograma.

U ovom mladom reviru ima ukupno oko 15 tona šarana od pet do 20 kg, tridesetak amura, veličine do 15 kg, te petnaest komada soma veličine do deset kilograma. Takođe, u jezeru ima i oko 70 štuka do sedam kilograma. Upravo zbog toga je rođena ideja o „zimskoj štuki”. Prijateljima „Mike alasa” omogućeno je da se tokom zime oprobaju u lovu štuke na jednokraku udicu po principu „uhvati i pusti”. Cilj je promocija revira, a pre svega sportskog ribolova i ideje „uhvati i pusti”, koja je na ovom reviru primenjivana bez izuzetka.

Blog

Moderator
vladimir - Ribolov
Beograd
Datum unosa: Ponedeljak 11.10.2010, 19:46, Naslov:

Dobro mesto, dobar ulov

Dno revira, dimenzija 250 puta 220 metara, tvrdo je i ravno. Prosečna dubina je oko dva metra, a najveća čak pet metara i to u delu za ispust vode iz jezera. Najmanja dubina je 1,5 metara. Pošto je „Mika alas” izdvojen iz postojećeg produktivnog ribnjaka, voda je prvoklasna, a obale i rastinje na njima uređeno da obezbeđuju optimalni balans vode i zelene mase. U startu se pecalo na 18 platformi, a od početka 2009. godine, pripremljeno je 13 vrhunskih mesta za ribolov. To su prostrane, dobro pripremljene platforme, koje su ribolovcima omogućile da maksimalno iskoriste potencijale ovog mesta. Na vodi važe striktna pravila sportskog ribolova, koja za cilj imaju čuvanje ribljeg fonda revira i unapređenje sportskog ribolova. Dozvoljeno je najviše tri štapa po ribolovcu, uz najlon od najmanje 0,25 mm i olovo od 50 grama. Zahvaljujući dobrom prilazu vodi i velikim platformama, postoji i mogućnost da na jednom mestu pecaju po dva ribolovca. Šarandžijama je dozvoljeno da koriste običnu udicu sa kontra kukom, a pravilo „uhvati i pusti” konstantno na snazi. Pošto riba nije vađena iz vode, a stalno je poribljavana, rezultati su došli brzo. Riblji fond na „Miki alasu” je rastao, a ribolovci koji su imali sreću da se oprobaju na ovoj vodi, bili su izuzetno zadovoljni količinom i kondicijom ulova. Obezbeđeno je i osvetljenje za noćno pecanje, što je bilo presudno da ovaj revir za samo godinu dana stekne zavidan potencijal da postane vrhunska takmičarska voda. Zbog dobre infrastrukture i položaja, ovo je ubrzo postalo omiljeno mesto ribolovaca iz Beograda i okoline, a nedugo zatim su ga otkrile i šarandžije iz unutrašnjosti. Na „Miki” su organizovana razna takmičenja i kupovi u trajanju od 48 do 100 sati, kao i Liga Srbije.

Blog

Moderator
vladimir - Ribolov
Beograd
Datum unosa: Ponedeljak 11.10.2010, 19:47, Naslov:

Mnogo truda i nade

Ali, ovo je bio tek početak, jer su planovi uređenja i održavanja revira podrazumevali daleko više od običnog ribnjaka opremljenog za noćno pecanje. Zato je oko jezera počela da raste infrastruktura i osnova za privlačenje ne samo strastvenih ribolovaca, nego i svih ljubitelja prirode. Realizujući plan za planom, prateći sadržaj popularnog „Mike alasa” podrazumevao je konfor koji se može pronaći tek na retkim revirima u Srbiji. U neposrednoj blizini nalazi se parking sa više parking mesta, kao i restoran u izgradnji. Tu su, tokom letnje sezone, instalirani tuševi, kao i mesto za pripremu hrane. Planirano je da, kada bude otvoren, restoran postane kultno mesto za okupljanje ribolovaca, ali i ljubitelja prirode. Bilo je za očekivati da će revir „Mika alas” postati upravo ono što bi svaki šarandžija želeo da ima – mirnu, bogatu vodu nadomak velegrada i mesto gde sa prijateljima može da uživa kako u ribolovu, tako i u vrhunskim specijalitetima kuhinje.

Blog

Moderator
vladimir - Ribolov
Beograd
Datum unosa: Ponedeljak 11.10.2010, 20:02, Naslov:

Pozdrav,

u subotu sam proveo jedno lepo prepodne na reviru "Mika Alas", drustvo u kojem sam bio cine dzoni i milancheshow.
Voda je prelepa, prelepo uredjena obala, platforme za ribolov i oko 15 tona sarana u vodi. Osmeh

Riba je slabo radila i upecano je oko 10 ak riba.

Presek se desio pri naglom padu temperature vazduha i temperature vode.
Lokalni pecarosi su nam rekli da je i juce riba slabo radila bas iz istih razloga, ali se nadaju da ce se aklimatizovati na promeni i krenuti sa aktivnim hranjenjem.

Nadam se da cu u skorije vreme imati vise vremena da ponovo posetim ovaj revir i napisem neki novi izvestaj.

Do tada bistro !!!

Blog

Moderator
vladimir - Ribolov
Beograd
Datum unosa: Ponedeljak 11.10.2010, 20:05, Naslov:

evo malo slika od subote Osmeh

Blog

Broj postova: 39
Reg. datum: 12.11.2009
Datum unosa: Sreda 27.10.2010, 14:51, Naslov:

Bio na Miki jedno sedam puta ove sezone i stvarno je lepo uredjeno.Osim poslednjeg pecanja svaki put dobro prolazio.Dosta krupnih komada 10+,a neki prosek ostalih oko 6-7kg.Jednom sam mu pogodio jelovnik pa je bilo za 12h preko 20 kom (26).Inace nije ni malo naivna voda bez obzira sto ima toliko ribe.
Leti dosta prihrane na spod i po mogucnosti svaki zabacaj sa PVA.Posle dobijenih par riba-par raketa prihrane.Najbolje rade boile domace izrade koje ja jos uvek nisam poceo da pravim.Pecao na plum-self.,oktpus-squid,frankfurtska,konoplja,cuk jagoda i med,i na to imao rezultate(raznorazne ostale nista).Jagoda ali neka domaca(mozda sumska) isto jako dobra.
Sve u svemu treba otici,a za savete slobodno pitati na samoj vodi-meni su svi rado pomogli.

pozdrav

Blog

Moderator
vladimir - Ribolov
Beograd
Datum unosa: Sreda 27.10.2010, 15:52, Naslov:

da ne zaboravim, Kule je tamo osoba za kontakt, evo telefona

pozzz

065 33 33 282

Blog

Beograd
Broj postova: 493
Reg. datum: 23.07.2010
Datum unosa: Nedelja 13.03.2011, 14:52, Naslov:

imao sam informaciju da je saran krenuo lepo da radi pa smo babuskar i ja odlucili da otvorimo sezonu na ovoj vodi. Na vodu smo stigli ne mnogo kasno ali su vecina mesta vec bila zauzeta. Pozicije 7 i 8 koje sam pikirao kao najplice vec su bile zauzete. Prvi info koji smo dobili je taj da se juce saran lepo pecao ali da se tog jutra nije javljao. Kad god odem na pecanje, uvek je juce radio a danas ne! Zauzeli smo platformu br.9, raspakovali se i zabacili, bez prihrane. Dugo je mirovalo. Jedna ekipa je dobila ribu sto je davalo nadu da se moze prevariti neki komad. Kod nas se, kao i kod ostalih, nista nije desavalo, osim pomenute ekipe koja je za relativno kratko vreme imala jos tri ribe! Bas su nas nervirali, ali smo oko 14h i mi napokon imali ribu. Sacko je pokupio boilu spice shellfish velicine 8mm dipovanu u squid octopus. Bas u tom trenutku posetio nas je Deki Rott iz CT Taurunum i doneo info da pozicije od 1 do 7 koje se nalaze preko puta, nisu imale ribu. Tako je ostalo do kraja dana. Sobzirom da je za ceo dan palo 5 riba i da smo jedna od ukupno dve ekipe koje su imale ulov bili smo srecni i tim jednim sacom u nasem boxu Wink a ekipi koja je imala 4 komada svaka cast! Kakav su mamac imali ne znam ali im skidam kapu jer dosta ozbiljnih ekipa nisu imale ni bip!

Msn messenger

Blog

Beograd
Datum unosa: Nedelja 13.03.2011, 14:53, Naslov:

samo da dodam da smo mozda propustili sansu da dobijemo jos jedan komad, jer je babuskar na jedno lepo pomeranje olova pomalo nespretno reagovao...
neka babuskar doda nesto ako sam ja preskocio...

Msn messenger

Blog

Moderator
vladimir - Ribolov
Beograd
Datum unosa: Nedelja 13.03.2011, 19:54, Naslov:

Citat:
propustili sansu da dobijemo jos jedan komad, jer je babuskar na jedno lepo pomeranje olova pomalo nespretno reagovao

prozivka Osmeh

Blog

Datum unosa: Nedelja 13.03.2011, 20:22, Naslov:

Svaka cast na tom ulovu i otvaranju sezone.Inace taj info da je saran krenuo je tacan ali ga je omlatio koliko sam ja procitao Nesa inace lik koji pravi ekstra boile bas za Miku(a i za dr.vode) pa nije ni cudo-majstor je.Ja sam prosle sez.imao rezultate na njegove boile frank.plum,a na oktopusa(meleg)sam na svakom izlasku imao po neku ribu.Cudna je voda i svaki ulov je za pohvalu pogotovo u ovo doba godine.

Blog

Beograd
Datum unosa: Nedelja 13.03.2011, 20:54, Naslov:

hvala ivane!
upravo tako, nesa iz borce je veliki majistor! Nesa, kule, ciga i cetvrti lik koga znam ali ne znam kako se zove su ga omlatili prethodnog dana, 23 komada, ali ne sa platformi nego sa strane gde inace nije dozvoljeno pecanje, direktno kod sajli u granju. Taj lik je pecao i juce, na platformi br. 7 ali nije imao ni udarac.
Dan pre toga je decko po imenu Vlada imao pet komada na kukuruz dipovan hot demonom i nash f1
Tih dana je bilo i daleko manje pecarosa, ako nisu bili i jedini na vodi.
U petak uvece i u subotu tokom dana je ubacivana voda u jezero.
To su informacije koje sam ja dobio, ako nekome znace Wink

Msn messenger

Blog

Beograd
Datum unosa: Nedelja 13.03.2011, 21:22, Naslov:

vlado nije prozivka, nije se dugo pecalo pa nije zadrzao spulnu rukom i kontra je otisla u prazno... mada ja mislim da je tu olovo trebalo da zavrsi posao...
Kad smo kod prozivki, nemoj da pocnem o daljini izbacaja Vrlo joj ubice me babuskar kad uplati net Vrlo

Msn messenger

Blog

Moderator
vladimir - Ribolov
Beograd
Datum unosa: Nedelja 13.03.2011, 22:01, Naslov:

haha

sala mala da dignemo atmosferu breee

Blog

Datum unosa: Nedelja 13.03.2011, 22:55, Naslov:

Mozda nije imao ono od 150g.A,jel uspeo da dobaci bar do sajle.

Blog

Beograd
Datum unosa: Ponedeljak 14.03.2011, 08:57, Naslov:

nije ivane, uvideo je da je preterao...
nismo ni pokusavali da lansiramo olovo od 150g
sajla ispred nas je na nekih 110m i nismo joj upeli mnogo prici...
on je bacao carp sistem feeder olovo od 50g sa zalepljenom hranom ukupne tezine recimo 80g-90g nekih 40m, najvise 50m, ali mu je masinica bila potpuno prazna...
i ja sam usput malo testirao moje stapove... malo sam oslobodio ruku ali opet ne skroz, ne znam zasto me je strah... svaki put kazem sebi sad cu da ga poteram do maksimuma i na kraju zabacaja vidim da ne pravim dovoljnu kompresiju, ima tu jos potencijala... ne znam sta me koci, dal to sto pise formax na njima... olovo 75g sa sistemom i pva mrezicom je islo na nekih recimo 80m, sto je po meni sasvim solidno sobzirom na stapove... prazno olovo 75g je islo na 90m ali mislim da je stap mogao da potera i olovo od 90g mozda cak i bolje nego ovo od 75g, u sta su me ubedjivali i dzoni i deki... probacu sledeci put pa sta bog da... mislim da bi uz malo treninga olovo od 90g bez problema islo na 100+
kad smo vec kod ove price moram vam reci jos nesto... prilikom jednog od zabacaja sistema sa pva uspeo sam da pokupim debeli flis od zimske jakne i da ga lansiram preko glave u vodu! verovali ili ne stap je bez problema izdrzao i nije pukao... babuskar moze da potvrdi... zato ipak moram da pohvalim stapove, stvarno nisam ocekivao toliko od njih... FORMAX RULES!!!
na kraju pecanja kada smo se spakovali testirao sam i novi spod stap... shimano beasmaster nova serija... u ruci je dosta meksi od stare serije pa sam malo bio skeptican ali sam se na kraju odusevio! dva rakete sam bacio i obe su letele dalje nego sistemi sa pva...
samo malo vezbe i sve ce biti bolje, ide u granje i olovo i raketa Wink

Msn messenger

Blog

Beograd
Datum unosa: Ponedeljak 14.03.2011, 09:25, Naslov:

evo malo slika od subote

Msn messenger

Blog

Moderator
vladimir - Ribolov
Beograd
Datum unosa: Ponedeljak 14.03.2011, 09:27, Naslov:

vidi sto imamo shelter? Osmeh bravo bravo

aaaaa tu je i stolica hehe

Blog

Beograd
Datum unosa: Ponedeljak 14.03.2011, 09:31, Naslov:

a gace sto vise na selteru to nisi primetio? Vrlo

Msn messenger

Blog

1234..10> Sledeca

Caskanje

Samo za registrovane korisnike

Poslednje vesti

Clanovi: Trenutno nema logovanih clanova
Gosti: 134
Ukupno clanova: 5848
Zadnji clan: BeverlyFoone
Korisnicko ime:
Sifra:

Poslednjih 5 oglasa

Na prodaji 3 potputno nove masinice. MAŠINICA DAM QUICK SLS 570 FS ...
Na prodaju štapovi za pecanje “ Trabucco Armadon” dvodelni, sa ...
Na prodaju elektronski signalizatori trzaja, potpuno ispravni i veoma ...
Limeni čamac, dužine 5,5 m, sređen, ofarban, nakon sređivanja malo ...
Na prodaju elektronski signalizatori trzaja, potpuno ispravni i veoma ...
Koliko često pecate?